בריאות מהטבע אלעז יוסף - מגזין בריאות מהטבע 10
        
                                                                                                                                                                     
 
דף הבית >> עמודים שיש להעביר 301-שחר >> מאמרים מגזין עבר >> מגזין בריאות מהטבע 10
 
 

שלום חברים יקרים, אני מקווה שארוחת החגים עברה עליכם השנה בקלות.

התקופה הזו של החגים מציינת התחלות חדשות ושינוים ולכן גם אנחנו ( בעיקר בשל בקשות של חלק נרחב מהקוראים המסורים שלנו) החלטנו להשתנות להתחדש:

מהחודש מגזין  בריאות מהטבע ישלח כעמוד אחד ארוך שיכלול מספר נושאים:

כתבה בנושא בריאות ותזונה
- הכתבה החודש מצויה בהמשך הדף למטה ותעסוק באיך לעזור לגוף להשתקם ולנקות את הרעלים שצברנו במהלך ארוחות החג.(כתבה שפורסמה בYNET).

כתבה בנושא טיפוח וקוסמטיקה טבעית- החודש תופתעו לגלות שניתן להוריד כתמי שמש ולטפל בנשירת השיער שלכם באמצעות כמה כלים פשוטים שמצוים בכל בית( מענין? הכתבה בהמשך הדף למטה , מומלץ!).

כתבה בנושא פעילות גופנית- והחודש לכבוד ראש השנה - תרגילים מיוחדים לפנים להעלמת כתמי העור!

צמח החודש- בכל חודש נציין צמח מרפא אחד  ומהם סגולותיו הרפואיות והחודש בהקשר לניקוי הרעלים הגדילן.

לבסוף כמידי חודש נציין  כמובן את המבצעים המיוחדים שלהם אתם זכאים כחברי המועדון.


בהזדמנות זו אני רוצה להודות לכל הקוראים המסורים ולאנשיים שנותנים הערות ופידבקים(כמו שאתם רואים הערות שלכם גורמות לשינוי באתר שלנו ממש כמו השינוי החדש במגזין זה) ואני רוצה להציע רעיון חדש:

קוראים שהם בעלי מקצועות שקרובים לתחום האתר כמו: מעסים, מטפלי רפואה משלימה, רופאים, ספרים, קוסמטיקאים וכל מקצוע אחר שנראה לכם רלוונטי , אתם מזומנים ליצור קשר איתי- אלעז נטורפת הבית של בריאות מהטבע בדף זה ולציין את תחום העיסוק שלכם.

למה?

אז ככה במידה ואתם רוצים להופיע במגזין החודשי של בריאות מהטבע  כל שעליכם לעשות הוא להכין ולשלוח כתבה בתחום המומחיות שלכם במידה והכתבה מתאימה לתוכן האתר נפרסם אותה במגזין שלנו לאחר אישורכם וכמובן תוך כדי פרסום שמכם והפנייה לאתר/מספר הטלפון שלכם.  אז לא לחכות כל מי שחושב שהוא יכול לתרום למגזין ולקבל בתמורה פרסום מוזמן לשלוח בטופס זה את בקשתו.


ועכשיו לנושאים שבעקבותיהם אתם המנוים שלנו כאן:


המאמר הבריאותי שלנו לחודש:


ניקוי רעלים והתחדשות הגוף לשנה החדשה

לפני שתקראו את הכתבה , אציין שהכתבה פורסמה בYNET. קיבלתי הרבה תגובות חיוביות ויחד עם זאת גם תגובות נזעפות וכועסות:רמאות,שקר,מאמר שנועד לגזול כספים וכד. אני רוצה להבהיר לכל המקטרגים(שאני מניח שרובם לא קוראים מגזין זה): דיאטת ניקוי הרעלים היא שיטת תזונה לכל דבר- היא מחנכת אותנו לתזונה בריאה, פעילות גופנית ושימוש בחומרים ידידותיים לגוף. אין בשיטה הזו שום המצאה חדשה או סכנה להפך השיטה רק תועיל ותעזור לאנשים שאינם שומרים על בריאותם.
לדיאטה קוראים ניקוי רעלים משום שבאמצעות דיאטה זו אנו מצמצים את חדירת החומרים הכימים לגופנו(מהמזון, סביבה וקוסמטיקה) ומשום שאנו מטפלים ב"רעלים תזונתים" כמו סוכר לבן- כמובן שאין הכוונה שהסוכר הוא רעל אמיתי כמו שחלק חשבו אך התוצאות של צריכה מרובה שלו הם למעשה תוצאות של חומר הרסני כמו רעל-סוכרת!. להחדיר עודף סוכר לבן לגוף זה כמו להחדיר רעל שיגרום לך לחלות.

מקווה שעכשיו כל המתלוננים והמקטרגים מבינים קצת יותר טוב את מהות שיטת ניקוי הרעלים וכמובן אנו חיים בישראל 2011 כך שלכל אחד יש את זכות הבחירה להאמין או לא להאמין , להשכיל או לסרב להשכיל.

במידה ואתם עם ראש פתוח ומוכנים ללמוד ולקחת אחראיות על החיים שלכם ועל מצב בריאותכם הצטרפו אלי וקראו את הכתבה שלפנכם:

 
 
 
יש בכלל הגדרה רפואית לניקוי הרעלים?
 
ישנם הרבה רופאים,רוקחים ואנשי מדע שאינם מבינים את מהות המושג ניקוי רעלים. לטענתם המושג הוא פרי המצאתם של מטפלי הרפואה המשלימה.

האומנם?

המושג אכן שגור בפיהם של מטפלים ברפואה המשלימה אך הוא אינו הברקה או המצאה חדשה. הביטוי ניקוי רעלים הוא למעשה ביטוי נרדף לכל הרעלים שידועים ומוכרים על ידי הממסד הרפואי ונקראים אחרת. דוגמא לביטוים שמוכרים על ידי אנשי הרפואה הם:  עודף סוכר בדם(סוכרת), רמות כולסטרול גבוהות, עודף טריגליצרידים, ועודף חומצת שתן בגוף.לנקות רעלים בשפת המטפלים זה למעשה להוריד רמות סוכר,כולסטרול או טריגליצרידם(שומנים) בשפת הרופאים.
 
אז אלו סוגי רעלים יש?
 
בנטורפתיה אנו מבדילים ביו רעלים שמגיעים ממקור חיצוני לרעלים פנימיים שהם תוצרים של הגוף.
 
רעלים חיצונים הם רעלים שמגיעים אלינו מהמזון( סוכר, צבעי מאכל,חומרים משמרים,קפאין,אלכוהול ומזהמים שמצויים באוכל שלנו) , רעלים המגיעים מחומרי ההדברה והניקיון,רעלים המגיעים ממוצרי הקוסמטיקה והטיפוח(לדוגמא SLS המצוי  החל משמפו ועד לג'ל רחצה והתגלה כחומר מסרטן!), מעישון(הניקוטין), זהום סביבתי ומתרופות.
 
רעלים פנימיים נוצרים בגופנו באופן טבעי על מנת לספק את צורכי הגוף. רעלים אלו כוללים רדיקלים חופשים שאלו מולקולות הרסניות שפוגעות במבנה תאי הגוף. רדיקלים אלו נוצרים  כתוצר לוואי של מערכת החיסון( הגוף נלחם בחיידקים ובוירוסים בעזרת הרדיקלים), הם נוצרים גם בעקבות תהליך הנשימה וגם כתוצר לוואי של תהליכי העיכול וחילוף החומרים.רעלים אלו חשובים לתפקודי הגוף אך בעודף הם עלולים דווקא לפגוע בתפקודי הגוף.

 רעליים נוספים הם רעלים שהגוף מייצר במצבי סטרס. במצבים אלו הגוף מייצר הורמוני סטרס כדוגמת קורטיזול, אדרנלין ונוראדרנלין. ההורמונים הללו נחוצים לגוף על מנת להתמודד עם לחץ אך לחץ כרוני עלול להשאיר את רמתם בדם גבוהה דבר שמהווה מקור נוסף לרעלים ולפגיעה במערכת החיסון.
 
מה מסוכן ברעלים האלו שצריך לנקות אותם?
 
הרעלים מהמזון יכולים לגרום לסוכרת,עודף שומנים בדם,בעיות כבד(חובבי האלכוהול),נדודי שינה,אלרגיות,דלקות, ואף לסרטן(בעיקר בשל תכולת צבעי המאכל והחומרים המשמרים).

הרעלים שמגיעים לנו מהזיהום הסביבתי,חומרי הדברה והניקיון ומהקוסמטיקה  יכולים לגרום לאלרגיות, פריחות, חולשה במערכת החיסון של הגוף ולסרטן.
מגוון המחלות והבעיות שנגרמות בשל ריבוי רעלים בגוף הוא רב ולמעשה עודף הרעלים הוא הבסיס להיווצרות רוב המחלות.

 
איך הגוף מתמודד עם הרעלים ?
 
המערכות שמטפלות לנו ברעלים הם מערכת הנשימה , מערכת העיכול( שכוללת את הכבד שמסנן את הרעלים), מערכת השתן( שכוללת את הכליות שתורמות להפרשת רעלים בשתן) ומערכת העור( מפרישה רעלים באמצעות זיעה, פצעים ואלרגיות).
 
הרעלים מכבידים על מערכות הגוף שלנו וגורמות להיחלשותם וכך הם מזרזים את תהליך  ההזדקנות של הגוף. רעלים אלו מצטברים בכבד, ברקמות השומן וברקמות החיבור ולכן הקטנת כמות הרעליים תביא לירידה ברקמות השומן, במניעת דלקות(רעל ברקמת חיבור בגוף יוצר דלקת)  ולמערכת חיסון חזקה.
 
 
כיצד אנו יכולים לעזור לגוף לנקות את הרעלים לבד?
 
ניתן לנקות את הרעלים מגופנו בכמה צעדים פשוטים. חשוב לשים לב שאנשים עם מחלות כרוניות אינם יכולים לבצע תוכנית זו לבד. במהלך ביצוע תוכנית הניקוי נרגיש לפעמים חולשה,עייפות,פריחות,ריח רע מהפה וחיוורון. סימנים אלו הם חיובים ומעידים שגופנו מתמודד עם  הרעלים ביעילות.
 

 • צמצום קלורי-פעם בשלושה –ארבעה חודשים מומלץ לנקוט בתפריט דל קלוריות.(גבר 1300 קלוריות ואישה 1000 קלוריות). יש להשתמש בתזונה דלת קלוריות למשך  שלושה-ארבעה ימים בלבד. תזונה דלת קלוריות צריכה להיעשות תחת פיקוח כאשר מדובר באנשים הסובלים ממחלות שונות. צמצום הצריכה הקלורית מאפשר למערכת העיכול "לנוח" ולהתמודד עם פחות רעלים שמגיעים לנו מהמזון. ישנם שיטות הדוגלות בדרכים קיצוניות יותר כמו צום אך שיטות אלו אינם מומלצות ללא פיקוח והכוונה.

 

 • במהלך ימי הניקוי מומלץ לשלב מזונות קלים לעיכול ומזונות שידועים כמסייעים לתהליכי הניקוי של הגוף: אורז מלא, ירקות(בשל תכולת הסיבים שעוזרים להורדת כולסטרול וסוכר),פירות(בשל תכולת הויטמינים והמינרלים),מרקים ,מיצי פירות וירקות(המגבירים את תהליך הוצאת השתן), שמן זית, אגוזים ושקדים.

 

 • פירות מומלצים: פפאיה ואננס(מכילים אנזימי עיכול),אבטיח,ענבים ותות שדה(מגבירים הוצאת שתן),ותפוח(מכיל פקטין, סיב שתורם לניקוי מערכת העיכול).
 
 • מומלץ לשתות מים מינרלים או מים מסוננים בין 8-15 כוסות ביום.
 
 • אפשר לשלב חליטות צמחים שתורמים לעיכול תקין:קינמון,בבונג,רוזמרין,מנטה, מליסה  ולואיזה.
 
 • במהלך תזונת ניקוי הרעלים כדאי לשלב מיץ עשב חיטה. המיץ מכיל רכיבים תזונתיים רבים המזרזים את תהליך ניקוי הרעלים,משפרים את תהליכי העיכול ומחזקים את זרימת הדם.
 
 • יש לפתוח את הבוקר בכוס מים פושרים,כפית שמן זית ולימון סחוט. מרשם יעיל לאנרגיה זמינה ולזירוז תהליכי העיכול שהחלו עוד במהלך השינה.
 
 • צמחי מרפא כמו: שן ארי, גדילן,סכיסנדרה,תלתן אדום וכורכום נמצאו כיעילים לשיפור תפקודי הכבד וניקוי הרעלים בכבד ולכן במידה והדבר אפשרי מומלץ לשלב אותם בתפריט.
 
 • במהלך ימים אלו מומלץ להימנע ממזונות מן החי( גבינות,בשרים,דגים וביצים), מומלץ להימנע ממלח, שתייה(מלבד מים, מיצי פירות וירקות וחליטות תה) וכמובן יש להימנע מפחמימות(מלבד אורז).
 
 • מומלץ להימנע מעישון, לעיסת מסטיק, חפיפה וסיבון הגוף בתמרוקים שאינם טבעיים. אנו צריכים להימנע או לצמצם ככל האפשר את המגע של גופנו עם חומרים אלו על מנת למנוע כניסת רעלים שאותם אנו רוצים להוציא בתקופה זו.
 
 •  יש לקחת 2 קפסולות של מולטי וויטמין ביום, קפסולה של וויטמין C(1000 מ"ג) וקפסולה של חיידקים ידידותיים למעיים(פרוביוטיק). חשוב לתחזק את מערכות הגוף בוויטמינים ומינרלים על מנת למנוע מחסור תזונתי במהלך דיאטת הניקוי.
 
 • יש לבצע אמבטיות שמש(חשיפה לשמש) בין 5-15 דקות ביום(לא בשעות 12-16).
 • במידה ואפשרי לשהות בסאונה במהלך כל יום מימי הניקוי, יש לשהות כ-10 דקות. השהייה בסאונה תורמת להזעה מוגברת ולהפרשת הרעלים דרך העור.
 
 • מומלץ לבצע פעילות גופנית קלה כמו הליכה של 30 דקות. פעילות גופנית קלה מגבירה את זרימת הדם וגורמת להזעה ועל כן עוזרת בפינוי פסולת ביעילות ובמהירות.
 
 • יש לשלב באחד מימי דיאטת ניקוי הרעלים טיפול מגע כמו עיסוי, דיקור או רפלקסולוגיה. טיפולים אלו יעזרו לנו לשפר את תהליכי פינוי הפסולת מגופנו.
 
 • במהלך ימי הדיאטה מלבד הפעילות הגופנית מומלץ לנוח ולא לעבוד בעבודות פיזיות קשות.
 
 • עלינו לישון בשעה מוקדמת ולא להישאר ערים עד שעה מאוחרת. יש להימנע ככל האפשר מעיפות שגורמת לגוף להפריש הורמוני דחק.
 
 • בסיום דיאטת ניקוי הרעלים עלינו לחזור בהדרגה לתזונה מגוונת יותר. בימים הראשונים יש  להוסיף רק יוגורט טבעי, ביצה ובשר דל שומן או דגים. לאחר 3-4 ימים ניתן להוסיף בהדרגה  דגנים: חיטה מלאה,אורז,שיבולת שועל,דוחן ותירס.
 
 • לאחר דיאטת הניקוי יש להימנע במידה ואנו מסוגלים ממזונות מעובדים,סוכרים,מאפים,שתיה מתוקה או מוגזת וכל מזון חסר ערך תזונתי.
 
 
ביצענו את תוכנית הניקוי מה התועלת?
 
מבצעי הדיאטה במלואה  ירוויחו תועלת בריאותית שלא תושג בשום דרך אחרת:
תחושת רעננות,אנרגיה,בהירות מחשבתית, כאבים שהיו ייעלמו, עור מלא חיות, הורדת רמות כולסטרול,סוכר ושומנים וירידה במשקל הם רק חלק מהתועלות שיש בדיאטת ניקוי הרעלים.
 
דיאטת ניקוי הרעלים היא דרך נפלא לפתוח את השנה החדשה בגוף חדש וחסר תחלואים.

במגזין חודש נובמבר נחשוף  את רשימת 10 המזונות הטובים ביותר לניקוי רעלים, כדאי להמתין.

טוב אז נהנתם ? בואו תמשיכו איתי לכתבה השניה והמענינת שלנו לחודש:
הדרכים הטבעיות והביתיות לטיפול בנשירת שיער
 

במגזין בריאות מהטבע של חודש שעבר הצגנו בפניכם מידע של השערות בגופנו ועל הסיבות שיכולות לגרום לנשירת שיער.
סיבות אלו כוללות: תורשה, עודף הורמונים גבריים,עודף מתחים,חוסר בחלבון, חוסר בוויטמינים ומינרלים וחוסר בזרימת דם תקינה לראש(בשל דם עתיר ברעלים כמו סוכר,כולסטרול, ניקוטין).
 
אנו שמחים במגזין זה להעניק לכם מספר טיפים מעולים שיעזרו לכם לטפל בבעיות נשירת השיער לבד:
 
*לטיפול בלחץ ומתח שגורם לנשירת השיער מומלץ לאכול מזונות עשירים  בוויטמיני B,C שכמותם מתדלדלת בזמני לחץ. כמות קטנה של וויטמינים אלו נמצאה כקשורה להיחלשות מערכת החיסון ולתופעות שונות כמו נשירת שיער. מזונות טובים לאספקת וויטמנים אלו הם: אורז מלא,חיטה מלאה,שמרי בירה,בננות,נבט חיטה,כרוב,פירות הדר,אגוזי פקאן.
 
*עודף רעלים בגוף גורמים לזרימת דם לקויה לשיער. מזונות העוזרים לניקוי רעלי הגוף הם: פירות וירקות מגוונים. בעיקר ירקות ירוקים המכילים חומר בשם כלורופיל שעוזר לנקות את הגוף בצורה משולמת.
 
*יש להימנע מחדירת רעלים לגוף: מוצרים רווי שומן, פחמימות פשוטות,קוסמטיקה כימית,תרופות שאין צורך בהם. רעלים אלו גורמים לדם להיות סמיך יותר. דם סמיך יותר מתקשה להגיע לקרקפת. קרקפת שאינה מקבלה זרימת דם ראויה לא מעניקה לשורשי השיער חומרי הזנה חיוניים שמגיעים בדרך כלל עם זרימת הדם לראש.
 
* אכילת ביצה ביום- ביצה מכילה את החלבון המלא והטוב ביותר שקיים בטבע. אכילת ביצה כל יום מבטיחה שנקבל את הרכב החלבון המיטבי לגופנו. מחסור בחלבון יכול לגרום לנשירת שיער. אכילת ביצה תמנע את האפשרות למחסור בחלבון. יש לשלב מוצרי חלבון נוספים ודלי שומן רווי כגון: גבינות דלות שומן,חזה עוף,פרגיות ועוד.
* אספקת מינרלים חיוניים לנשירת שיער- גופרית ואבץ. מצוי במזונות הבאים:כרוב, ברוקולי, שום,בצל, גרעיני דלעת,חמניות,אגוזים,שיבולת שועל.
 
* קוקטיל ביתי לחיזוק שורשי השיער: להשרות כוס שיבולת שועל וכוס סובין בליטר מים ללילה ולמחרת לשתות את המים לאורך כל היום.
 
*להניח רגליים על הקיר כמו בעמידת נר או לבצע עמידת נר- מגביר את זרימת הדם לראש ולשיער
 
*לאחוז בשיער הקרוב לקרקפת ולמשוך. לא לפחד משיערות שיוצאות בתרגיל זה- אלו בדרך כלל שערות חלשות או מתות. התרגיל מגביר זרימת דם לראש.
 
* קנו  עכשיו  תכשיר מצמחי מרפא שמטפל בהורדת מתח(צמחים כמו: מליסה,היפרקום,פסיפלורה,שיבולת שועל), מספק וויטמינים ומינרלים( נוני, שיבולת שועל, סירפד) , מנקה רעלים(שן ארי, תלתן, שכיסנדרה), מאזן הורמנאלית(אנג'יליקה, בטטת בר), מחזק מערכת חיסון(אכיניאציה, אסטרגלוס).
רכשו עכשיו את התכשיר שיחזיר לכם את השערות לראש ותשמרו על מראה צעיר.
 
* קנו עכשיו תכשיר חיצוני משמניים אתרים לחיזוק שורשי השיער. התכשיר על בסיס שמן מכיל שמניים אתרים הידועים כמחזקי שורשי השיער, מגבירים זרימת דם לקרקפת ומונעים נשירת שיער:לבנדר, רוזמרין,קינמון, ארז,גרניום, מרווה מרושתת. רכשו עכשיו ותזכו לשיער מבריק ומלא ברק.
 
*מתקשים לשנות את התזונה, מתביישים מהקרחת שמופיע לפתע? רוצים לחזור במראה כמה שנים אחורה- יש לנו פתרון שיעניק לכם את המראה שתמיד חלמתם עליו.
 

 
טיפים להעלמת כתמי עור
 
 
במגזין חודש שעבר סיפרנו לכם מדוע נוצרים לנו כתמי עור,בחודש זה אנו שמחים להעניק לכם את דרכי הטיפול האפשריים בבית:
 

 • שפשוף הכתם עם לימון אורגאני 4-5 פעמים ביום.
 • מריחת שמן עץ התה(1-2 טיפות) על הכתם.
 • למרוח חלב תאנים על כתם העור.
 • כתשו לאבקה גרעיני דלעת קלופים, הוסיפו שמן זית על ליצירת ממרח ומרחו כל לילה.
 • רכשו מאיתנו מוצר טבעי-חיצוני משמניים אתרים הידועים מעלימי כתמים: רוזמרין, לימון,מרגנית השדה,טיליה,לבנדר- אנו מבטיחים  שהמוצר יטשטש כל כתם שמפריע לכם!

ולכתבה האחרונה שלנו לחודש זה :

הבונוס שלנו למגזין זה - תרגילי כושר למניעת קמטי הפנים

 • אצבעות פתוחות בצורת מספרים מסביב לשפתיים. יד ימין בצד ימין, יש שמאל בצד שמאל. האצבעות משמשות כמו משקולות להתנגדות. עלינו בעזרת השרירים מסביב לשפתיים להרים את האצבעות לכיוון האוזניים. 10 חזרות X3 פעמיים ביום.
 • אצבע ימין מעל גבה ימין ואצבע שמאל מעל גבה שמאל.בעזרת שרירי המצח והעיניים להרים את האצבעות מעלה לכיוון המצח. 10 חזרות X 3 ביום.

 

 • עיניים עצומות , להניח כפות ידיים על העיניים ולהתחיל לעסות את האזור בתנועות מעגליות איטיות  כ 20 שניות.

 

 • אצבעות ימין על לחי ימין ואצבעות שמאל על לחי שמאל. לגרור את האצבעות על העור לכיוון העיניים X 3 פעמיים ביום. המתיחה לאזור הצוואר ,הסנטר והצוואר
 • מתיחות לצוואר:הורד בזהירות אוזן לכתף אחת ולאחר מכם לכתף שנייה. 15 שניות לשהות בכל צד.

 

 • במידה ואתם יכולים בצעו עמידת ראש או לפחות עמידת נר. הזרמת הדם לאזור הראש תגרום לזרימת דם מוגברת לקרקפת(טוב לנשירת שיער) ולפנים( טוב לקמטים). דם מכיל חומרי הזנה שחיוני לעור פנים מוח,צעיר ויפה.

 

 • עסקו בפעילות גופנית אירובית וכוח לכל הגוף. הזרמת הדם שנגרמת עקב פעילות הגופנית עוזרת להזרמת דם לעור הפנים ולאזור הראש. על מנת להתחיל לזוז ובצע פעילות גופנית קבלו הצעה מעניינת של שיפור הכושר מאיתנו.הגדילן - הצמח שינקה לכם את הרעלים מהכבד

מוצאו של צמח קוצני זה, הנמנה עם משפחת המורכבים, בארצות המזרח התיכון - והוא נפוץ למדי גם בישראל.

ברפואת הצמחים המודרנית הוא נחשב לצמח עדין ונטול רעילות בעל השפעה מורכבת על תפקודי הכבד, עם דגש על הגנה מפני גורמים רעלניים שונים.

פעילות רפואית
ממריץ מרה, משלשל עדין, משקם\מגן כבד, נוגד חמצון

התוויות
עיקריות: דלקת הכבד (אקוטי), דלקת הכבד (כרוני), ליקויים בתפקודי הכבד.

משניות: כבד שומני, כימותרפיה (תמיכה), עצירות, פינוי רעלים (דה-טוקסיפיקציה), פסוריאזיס, שחמת הכבד.


 

רגישות, תופעות לוואי, תגובות ביניים, התוויות נגד ורעילות
הצמח נחשב כבטוח ביותר לשימוש. לא ידועות תופעות לוואי או התוויות נגד; שימוש בצמח עשוי לצמצם את הדרישה לאינסולין בקרב חולי סוכרת הסובלים גם משחמת הכבד; מכיוון שהצמח מגן על רקמת הכבד, ניתן להשתמש בו במקביל לנטילת תרופות הגורמות לרעילות לכבד או לכליות (כגון כימותרפיה), על מנת למנוע תופעות אלו; קיים דיווח בודד לפיו יוחסה לצמח השפעה מעכבת על ציטוכרום P-450 3A4, היכולה תיאורטית להעלות את רמת התרופות אשר מפורקות באמצעות ציטוכרום זה בדם. מקור הדיווח בניסוי שנערך בתרביות מעבדה. אין דיווחים נוספים או ממצאים קליניים התומכים בממצא זה.
עד כאן לחודש זה להערות או תגובות אשמח שתפנו אלי באמצעות טופס זה.

בנוסף נצלו את המבצע החדש שלנו- עליכם להמליץ על האתר ל-2 חברים ולקבל

בחינם את אחד מהספריים האלקטרונים שלנו בחינם- לחצו עכשיו לקבלת פרטים
.


אהבתם את המגזין-נשמח אם תלחצו לנו על כפתור הלייק בתחתית העמוד על מנת שגם חברכם יקראו אותו.

 

 במידה ונהנתם אתם מזומנים לשתף את החברים שלכם בתכנים עי לחיצת כפתורי השיתוף בתחתית העמוד.להרשמה בחינם למועדון הלקוחות של בריאות מהטבע ולמגזין הבריאות החודשי שלנו לחצו כאן.


   
 
 

 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

          צור קשר: אלעז יוסף "בריאות מהטבע": נייד: 054-4839681, מייל: briutteva1@gmail.com
 התכנים המופיעים באתר הם בגדר המלצה ואין לראות בהם תחליף ליעוץ מקצועי.
 
כל הזכויות שמורות לבריאות מהטבע

           
לייבסיטי - בניית אתרים