בריאות מהטבע אלעז יוסף - טיפול טבעי בדלקת
        
                                                                                                                                                                     
 
דף הבית >> עמודים שיש להעביר 301-שחר >> טיפול טבעי בדלקת
 
דלקות על פי ההשקפה הנטורפתית
 
לפי הנטורפתיה דלקת בשרירים או בשלד כמו כל דלקת אחרת במערכות הגוף האחרות נובעת מהצטברות רבה של רעלים וחוסר היכולת לפנות אותם.הגוף אינו מפנה את הרעליים בשל סיבות שונות כמו: עומס רעליים מהסביבה( תזונה,חומרים כימים,זהום אוויר ועוד), בעיות בדרכי הפינוי(יציאות לא תקינות, בעיות במעי-כבד –קיבה או כליות).
 
הדלקת מתפתחת מרגע הצטברות של הרעלים במספר שלבים:
 
  1. דגירה- מרגע החשיפה לרעל ועד להפרעה בתפקוד. הרעל  נמצא במצב לטנטי- רדום בגוף האדם.
 
  1. התפרצות- בשלב זה החיידקיים יוצרים את  התגובה הדלקתית שבדרך כלל כוללת: חום, נפיחות,כאב ואודם. בשלב זה הגוף מזעיק את כדוריות הדם הלבנות שהן למעשה קו ההגנה של מערכת החיסון. הכדוריות הלבנות יוצרות למעשה את המוגלה או הדלקת ועל ידי כך הם מחסלות את החיידקים. שלב זה הוא שלב מאוד קריטי על פי הרפואה נטורפתית משום שהוא קובע כיצד תראה המשך המחלה הדלקתית. בשלב זה מרבית האנשים שמטופלים ברפואה הקונבנציונאלית  ייקחו משכך כאבים- מוריד חום- תרופה נוגדת דלקת- תרופה נגד עצירות וכך הלאה. במעשה זה הם למעשה מדכים את הסימפטומים שייצרו כדוריות הדם הלבנות על מנת לטפל בבעיה . הדיכוי אמנם מעלים את הדלקת ואת תסמינה אך לא מטפל בשורש הבעיה- בפינוי הרעל שיצר את הדלקת. הרעל נותר בגוף ובמצב רדום  ולמעשה גרמנו לגוף למהלך מחלה של דלקת כרונית שתופיע ותעלם לסירוגין. דלקת כרונית שמופיע בגוף(לא משנה באיזה ממערכות הגוף) גורמת לבסוף לתהליך ניווני של אותה מערכת ובמקריים קיצונים לשינוי במבנה הרקמה ולסרטן!. יש לציין שהדלקת תופיע בגוף בדרך כלל באיבר החלש או המוזנח- הגוף מספיק חכם על מנת לנסות להוציא את הרעל שהצטבר דרך האיבר שיאפשר לו זאת בשל חולשה( לאחד זה יכול להיות במערכת השלד לשני במערכת העיכול ולשלישי בדלקת במערכת הנשימה). אדם שמטופל לפי הגישה הנטורפתית הטבעית לא יקבל דיכוי לסימפטומים בשלב זה משום שהסימפטומים הללו כפי שכבר הסברתי הם חיובים משום שהם חלק ממערכת ההגנה החיסונית של הגוף. בשלב זה הגישה הנטורפתית תחזק את מערכת החיסון של האדם על ידי: תזונה נכונה ומתאימה, תוספי מזון, צמחי מרפא, שמניים ארומתים, פעילות גופנית ועיסוי-דיקור או רפלקסולוגיה. חיזוק מערכת החיסון יאפשר לגוף להתמודד טוב יותר עם הרעלים ולפנות אותם מהגוף.
 
  1. ספיגה- במידה ושמרנו על הכללים לטיפול נכון בדלקת או במחלה הגוף לאחר משבר החלמה( התמודדות עם הסימפטומים) יגיע למצב שתהיה הקלה בספיגה של הרעל והתחלה של תהליך דעיכה של המחלה.
 
 
  1. שיקום- בשלב זה הגוף ישקם את עצמו לגמרי משום שנתנו לו את כל התנאים המיטביים להתמודד על המחלה בכוחות עצמו וללא עזרים חיצונים שלטווח הארוך רק פוגעים ומחלישים אותו.
 
קווים כללים לטיפול נטורפתי בדלקות:
 
  1. הורדת מזונות אלרגנים כמו חיטה-חלב-בוטנים-תירס משום שידוע שאחד מביטוים של אלרגיה למזון הוא היווצרות דלקות.
  2.  
        הפחתת מזונות מעובדים פחמימות פשוטות- מרכיבים אלו מעלים את רמת החומציות של הדם. ידוע  שדם חומצי מעלה את הסיכוי להיווצרות דלקת. יש לאכול מזונות שיוצרים בסיסיות בדם כמו: ירקות, פירות, אגוזים ומזון טבע.
 
  1. אכילת מזונות העשירים בפלבנואידים( נוגד חמצון שבין היתר מונע היווצרות דלקות): פירות יער, כרוב אדום, רימונים , סלק ועוד.
   
  1. אכילת דגים מהים הצפוני-ידוע שהדגים מכילים אומגה 3 שמפחיתה את ייצור החומרים הדלקתיים בגוף.
 
  1. תוספי מזון כמו : אומגה 3, פרוביוטיק( שומרת על המעי ומונעת חדירת חיידקים שיכולים לגרום לאלרגיה ולתגובה דלקתית).
 
 
 
לסיכום דלקת היא תגובה טבעית של הגוף עלינו להימנע מלדכא אותה אלא להפך לתת לגוף לטפל בה ופשוט לחזק את יכולתו של הגוף להתמודד עימה על ידי תוכנית נטורפתית מקיפה לחיזוק הכוח הטבעי של הגוף.

 כאן למטה יש לי מתנה  חינמית מיוחדת בשבילךלחיצה כאן והמתנה שלך


 

          צור קשר: אלעז יוסף "בריאות מהטבע": נייד: 054-4839681, מייל: briutteva1@gmail.com
 התכנים המופיעים באתר הם בגדר המלצה ואין לראות בהם תחליף ליעוץ מקצועי.
 
כל הזכויות שמורות לבריאות מהטבע

           
לייבסיטי - בניית אתרים