בריאות מהטבע אלעז יוסף - שוב כואב לי הראש
        
                                                                                                                                                                     
 
דף הבית >> עמודים שיש להעביר 301-שחר >> שוב כואב לי הראש
 
טיפול בכאב ראש על פי הגישה הנטורפתית
 
כאבי ראש הם אחת הבעיות השכיחות והנפוצות ביותר בקרב האוכלוסייה. הגורמים לכאבי ראש הם רבים ומגוונים ולכן חשובה ההבחנה. חלק מהגורמים לכאבי ראש הם: מתח( פיזי ונפשי) שמתרכז באזור חגורת הכתפיים והצוואר, מיגרנות,אלרגיות, חוסר איזון הורמונאלי, בעיות עיכול שגורמות לחוסר פינוי רעלים, רמה נמוכה של סוכר בדם, חומרים ממריצים( אלכוהול וקפאין) וחומרים כימים. חלק אחר של כאבי הראש נובע מסיבות מסוכנות יותר כמו יתר לחץ דם, גלאוקומה, וגידולים מוחים לכן  בכאבי ראש חוזרים ונשנים חשובה האבחנה על ידי רופא בלבד.
 
 
הנטורפתיה ושאר הטיפולים הטבעיים יכולים לעזור במניעת כאבי ראש או בהקטנת עוצמתם אך רק לאחר שיש את האבחנה המדויקת מדוע סובל האדם מכאבי ראש.
 
הטיפול הנטורפתי מותאם באופן אישי לסיבות שבגינם סובל האדם מכאבי הראש. טיפול זה משלב: תזונה מותאמת לבעיה, תוספי מזון מומלצים, פורמולות צמחיות שנרקחות בהתאם לבעיה, שמניים ארומתרפים לטיפול בבעיה ושינוי התנהגותי.
 
לפניכם מובא קווים כללים לטיפול בכאבי ראש שנובע מכל סיבה שהיא:
 
1.תזונה:  יש לשמור על ארוחות קטנות לאורך כל היום ששומרות על רמת סוכר יציבה בדם, יש לצרוך סיבים תזונתיים( ירקות, פירות, פחמימות מורכבות וקטניות) שמונעים עצירות ובכך מקטינים את הסיכוי לכאבי ראש בשל עודף רעלים,  יש לשלב מוצרי מזון המכילים סידן ומגנזיום( בננות,אגוזים,ירקות ירוקים), יש לצרוך דגי ים העשירים באומגה 3( שמונעת דלקות וכאבים), יש להימנע ממזון  שאנו אלרגיים אליו( יש לבצע בדיקת רגישות למזונות), יש להימנע מחומרים הידועים כמעצימי כאב ראש( קפאין, סוכר,ממתיקים מלאכותיים, צבעי מאכל, חומרים משמרים וחומרים כימים אחרים).
 
2.ניקוי רעליים: באמצעות פורמולות צמחי מרפא ותפריטי תזונה לניקוי רעלים שנבנים על ידי נטורפת. ניקוי רעלים יכול למנוע כאבי ראש.
 
3.שילוב עיסוי, רפלקסולוגיה , דיקור או כל שיטת מגע אחרת תורם לשיפור היציבה, הורדת רמות הסטרס והלחץ ולרגיעה . גורמים אלו מונעים כאבי ראש.
 
4. שילוב שמניים ארומתרפים שתורמים לתחושת רוגע ושלווה כגון:  לבנדר, איקליפטוס ומנטה. שילוב השמנים בקרם או שמן בסיס ועיסוי הרקות יתרום לרוגע ושלווה.
 
5. תרופות סבתא שמוכחות: נשימות עמוקות( לעיתים כאבי ראש מוחרפים בשל אספקת חמצן לקויה), כרית או רטייה חמה סביב הצוואר, הכתפיים או המצח יעילים לטיפול בכאבי ראש.( יש אנשים שיגיבו טוב יותר לקור),  תנועתיות ומתיחות לאזור הכתפיים והצוואר, הימנעות מלעיסת מסטיק( דלקת בלסת יכולה לתרום לכאבי ראש).
 
 
לסיכום כאבי ראש הם תופעה נפוצה שיכולה לנבוע מסיבות רבות ולכן חשובה האבחנה הסיבתית לכאבים. לאחר איתור הסיבות על ידי רופא ניתן לטפל בבעיה או באמצעות טיפול כימי( משככי כאב שונים) או באמצעות טיפול נטורפתי  טבעי שכולל שינוי תזונה, שינוי הרגלי חיים, שימוש בפורמולות צמחיות ובשמנים ארומתרפים ותרגול גופני.
 
יהיה הטיפול אשר תבחרו זכרו שלכאבי ראש יש טיפול ולכן אין צורך לסבול מכאבי ראש.
 
כאן למטה יש לי מתנה  חינמית מיוחדת בשבילךלחיצה כאן שלך והמתנה
 

          צור קשר: אלעז יוסף "בריאות מהטבע": נייד: 054-4839681, מייל: briutteva1@gmail.com
 התכנים המופיעים באתר הם בגדר המלצה ואין לראות בהם תחליף ליעוץ מקצועי.
 
כל הזכויות שמורות לבריאות מהטבע

           
לייבסיטי - בניית אתרים